Ertuğrul Belen İş Dünyası, Girişimcilik & Networking Yazı Serisi

TARİH: 19.1.2013
Yıllar önce Sabah İş'te İnsan portalında Networking odaklı araştırmalarımı makalelere dönüştürerek tutkuyla yazmaya ve paylaşmaya başladım.
Ekim 2012'de Networking: Tanışma, Tanıştırma ve Tanınma Sanatı kitabımla Networking kavramını A'dan Z'ye ele aldım.  Bu kitapta, girişimci ve profesyonellerin başarısı için "en iyi Networking uygulama" örneklerine kapsamlı yer verdim. (Kaynak: Networking Kitabı)
 
Bu eserin birkaç ay öncesinde ise Girişimciliğin Altın Kuralları kitabının (Kaynak: Girişimcilik Kitabı) derlemesi ve ortak yazarlığını yaptım. Her iki kitabın da birkaç ay içerisinde 3. baskılarına koşması ve gelen birçok olumlu geri bildirim üzerine İş Dünyası, Girişimcilik & Networking Yazı Serisi'ni başlatma kararı aldım.
 
Yazı serimin ilk sponsoru olmayı kabul eden aynı zamanda iki kitabımın da yayıncısı olan Optimist Kitap'a teşekkür ederim. Sponsorluk için ertugrul@networkingakademi.com 'a yazabilir, benimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.
 
İş Dünyası, Girişimcilik & Networking başlığını özellikle seçtim. Çünkü:
 
- İş Dünyası genelindeki değişimler tüm ekosistemi etkiliyor ve,
 
- Girişimciliği bu hareketlerden ayrı incelemek yanıltıcı olur. Öyle ki, bir girişimin "oldu" noktasını belirleyen hiçbir formül bulunmamaktadır. Diğer taraftan girişimcilik özel ilgi isteyen bir kavramdır. Fikir safhasından uygulamaya ve sürdürebilirliğine uzanan çetin bir yol vardır.
- Son olarak Networking... Kişisel ve profesyonel olarak ilgilendiğim bir alan olmakla birlikte her başarının hamurunda yer aldığı için sürekli bu konuya farklı yaklaşımlarla dikkat çekeceğim.
 
Ne sıklıkla yazacağım hakkında açıkçası bir fikrim yok. Olmasını da istemiyorum çünkü her gün kıtalarca yazan bir şaire hedef koysanız sanırım eskisinden daha az yazabilirdi. Olabildiğince, gözlemlerimi, araştırmalarımı ve seyahatlerimi aktarıyor olacağım.
 
Yazı dizisindeki makalelere önce Networking Akademi ve birkaç gün sonrasında ise Blogger'da yer vereceğim.
 
Her türlü konu önerisi, geri bildirim ve düşüncenizi benimle @ertugrulbelen Twitter ve ertugrul@networkingakademi.com'a email atarak paylaşabilirsiniz.
 
Yazılarımda sıksık kaynak kullanacağım ve bunları sizlerle paylaşacağım. Sponsorların sunduğu araştırma, kitap ve diğer bilgilere ulaşabilmeniz için alışveriş linlerini özellikle ve keyifle paylaşacağım.
 
İş Dünyası, Girişimcilik & Networking yazı serisinin hepimize çok şey katmasını diliyorum.
 
Ertuğrul Belen
Girişimci - Yazar 
Ertuğrul Belen
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry