"İşte Biz de Varız 2011"

TARİH: 27.4.2011 | SAAT: 13:00
DÜZENLEYEN: Milli Eğitim Bakanlığı & British Council
YER: İstanbul
Ertuğrul Belen'in 26 Nisan 2011 tarihinde "Asansör Cümlesi" uygulamalı eğitimini verdiği “İşte Biz de Varız 2011” yarışmasının ulusal finali Milli Eğitim Bakanı Sayın Nimet Çubukçu’nun katılımıyla İstanbul’da yapılıyor.
 İşte Biz de Varız 2011 .
Meslek Liseliler, “Düş”lerini, “İş”lerine Çeviriyor ! 3 ayrı ilde yapılan bölge finallerinin ardından 27 Nisan 2011, Çarşamba günü İstanbul Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak olan İşte Biz de Varız 2011 Ulusal Finali ile İngiltere’ye eğitimlere katılmak üzere gidecek olan meslek lisesi ekibi belirlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü ve British Council arasında 2009 yılında imzalanan protokol kapsamında gerçekleştirilen İşte Biz de Varız, Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması, Istanbul’da 27 Nisan 2011 tarihinde saat 1300’te, Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapılacak ulusal finalle son bulacak.

Milli Eğitim Bakanı Sn. Nimet Çubukçu’nun da katılımıyla düzenlenecek olan İşte Biz de Varız 2011 Ulusal Finali’nin jüri üyeliği görevini üstlenecek olan isimler arasında Aynur Bektaş, Hey Tekstil AŞ kurucusu, girişimci ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı; Gamze Cizreli, Big Chefs Kurucusu, girişimci, (2010 Yılı İş Kadını); Neşe Erberk, Joyfull House Yetenek Geliştirme Merkezi kurucusu, girişimci Sema Şentürk, MEB Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü, Projeler Şube Müdürü; Didem Altop, Endeavor Derneği Genel Sekreteri; Emine Çarkçıoğlu, British Council, Eğitim Projeleri Müdürü ve Ertuğrul Belen, Networking Academy Kurucusu bulunuyor.

“İşte Biz De Varız III”, meslek liselerinde okuyan 14 - 18 yaş arası gençlere yönelik olarak geliştirilmiş bir yarışmadır. Yarışmaya bu yıl, Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı tüm Türkiye’den 702 okul katılım gösterdi. Katılan okullar, 5 kişilik takımlar kurarak bölgelerindeki ihtiyaçlar, özellikler, eğitim alanları ve bölgeye has ürünlerden yola çıkarak girişimciliklerini sergileyebilecekleri iş planları ile başvuruda bulundular. Takımlar hakkında detaylı bilgiyi www.istebizdevariz.com web sitesinden alabilirsiniz.

Yarışmanın amacı:
1) Mesleki ve teknik öğrenim gören öğrencilerin edindikleri teknik becerilerin yenilikçilik ve girişimcilikle desteklenmesi, 
2) Gençlerin profesyonel girişimci ve yöneticilerle biraraya gelerek iş hayatıyla tanışmalarının sağlanması, 
3) Öğrenim müfredatları içerisinde yer almayan girişimcilik ve kişisel gelişim konularında eğitimler almaları ve yarışma yoluyla bu konuları uygulayarak öğrenmelerinin sağlanması.

Sırasıyla Trabzon, Gaziantep ve İzmir şehirlerinde yapılan bölge finallerindeki yarışmalara katılan 64 okul içinden seçilen toplam 21 okulun katılmaya hak kazandığı ulusal final yarışmasında en başarılı bulunan takım Kingston Üniversitesi’nin davetlisi olarak İngiltere’de düzenlenecek olan girişimcilik kampına katılacak. 2. olan takıma dizüstü bilgisayar ve 3. takıma dijital fotoğraf makinası ödülü verilecek. Ayrıca bir takıma da, TOBB Kadın Girşimciler Kurulu özel ödülü verilecek.
cheap jordans|wholesale air max|wholesale jordans|wholesale jewelry