Türkiye'nin On Başarılı Genci (TOYP)

TARİH: 16.11.2012 | SAAT: 19:00
DÜZENLEYEN: JCI Türkiye & JCI İstanbul
YER: İstanbul Kongre Merkezi - Harbiye
Türkiye’de daha iyi yarınların peşinde koşan başarılı gençlerin toplumsal gelişime katkısı bulunan öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak, tüm Türkiye’de farkındalık yaratmak, gelecek nesillerin daha duyarlı ve aktif vatandaş olmalarını teşvik ederek onlara ilham vermek temel amacıyla gerçekleşen TOYP, Global Girişimcilik Haftası'nın en önemli etkinlikleri arasında yer alıyor.
Türkiye'nin On Başarılı Genci (TOYP).
JCI:
"Başarılı gençlerimizi seçmek, onları teşvik etmek isimlerinin anılmasını sağlamak, başarılarımızın temsili olacak ve devamını sağlayacaktır.
 
Bizler birlikte ülkemizin başarılarının daha çok ön planda olmasını istiyoruz ve el birliğiyle bu sene 18. gerçekleştireceğimiz yarışmamızda yardımlarınızı bekliyoruz.

Temel Amacımız: Türkiye'de nitelikli insan kaynağı oluşturulmasına destek olmakdır.
 
Toyp Projesinin Temel Amacı:
 
Türkiye’de daha iyi yarınların peşinde koşan başarılı gençlerin toplumsal gelişime katkısı bulunan öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak, tüm Türkiye’de farkındalık yaratmak, gelecek nesillerin daha duyarlı ve aktif vatandaş olmalarını teşvik ederek onlara ilham vermek temel amacımız.

İnsanların hayatına katkıda bulunan sıradışı kişilerin olağanüstü etkilerini ve başarılarını ödül törenimiz ve medya kanalıyla Türkiye gündemine taşımayı hedefliyoruz.

Dünyanın en prestijli ödüllü olan “Ten Outstanding Young Persons Of the World” programının Türkiye finalleri olan TOYP - Türkiye’nin On Başarılı Genci’ projesi, her sene, dünyanın en büyük üçüncü gençlik sivil toplum örgütü olan JCI- Junior Chamber International (Uluslararası Genç Liderler ve Girişimciler) Derneği Türkiye Şubesi tarafından düzenlenenen ve Türkiye’nin alanında en eski sosyal sorumluluk ve toplumsal farkındalık projelerinden biridir."